Serwis ten wykorzystuje pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Pliki będą umieszczane na Państwa urządzeniu. W każdy momencie mogą Państwo zmienić ustawienia Państwa przeglądarki. Korzystanie z niniejszej witryny oznacza akceptację postanowień zawartych w Polityce prywatności
   ZAMKNIJ

Jeśli ktoś chciałby przyczynić się do zdobycia 100 uśmiechów chorych dzieci to….

28 stycznia 2018 autor: Wiktoria Iwanowska

Grupa Destination Imagination „Super Siódemka”, ze Szkoły Podstawowej Leonardo jest w trakcie realizacji autorskiego projektu społecznego pt. 100 uśmiechów chorego dziecka, skierowanego do dzieci z Wrocławskich szpitali.

Co planujemy?

  • Planujemy podarować chorym dzieciom w wybranych szpitalach sto par kolorowych, śmiesznych, ozdobionych przez nas skarpetek. Chcemy pokazać dzieciom, że również nasze stopy mogą stać się aktorami. Musimy zakupić skarpetki i materiały, którymi je ozdobimy. Zaczęliśmy przygotowywać pompony, które będziemy przyczepiać do skarpetek. Naszym celem jest 100 uśmiechów dzieci, czyli zamierzamy ozdobić 100 par skarpetek.
  • Aby dzieci nie czuły się samotne chcemy podarować im przyjaciela z origami. Dzieci w szpitalu mogą poczuć się jak w bajce. Pracujemy nad bajkowym domkiem, gdzie będzie można się schować na chwilkę i poczytać wymyślone przez nas bajkowe komiksy. Planujemy przygotować kwiatki i wazoniki z origami na szpitalne stoliki.
  • Chcemy w nasz projekt zaangażować również inne osoby. Aby zwiększyć zasięg wspierających projekt osób, przed uczniami z naszej szkoły prowadziliśmy warsztaty z robienia komiksów, warsztaty z robienia pomponów, warsztaty z robienia kwiatków i zwierzątek z origami. Dodatkowo wszkole prowadzimy zbiórkę gier, zabawek, książek i materiałów plastycznych. Każdy może podarować coś co może, co nie jest mu potrzebne, a ucieszy chore dzieci w szpitalu.

Udało nam się pozyskać partnera projektu Fundację Doktor Claun. Fundacja ta współpracuje ze szpitalami i dzięki niej możemy zrealizować nasz projekt.Kilka firm finansowo wsparło nasz projekt. Za zebrane pieniądze zakupimy niezbędne materiały i gry do szpitala.

Chcemy przygotować dla dzieci przedstawienie. Szykujemy teatrzyk kukiełkowy.

Planujemy zakończyć projekt w połowie lutego. Przygotowane przez nas i zebrane materiały zawieziemy do szpitala.

Wszystkim wspierającym nasz projekt dziękujemy. Mamy nadzieje, że dzięki wszystkim tym działaniom uda nam się rozbawić chore dzieci, które chociaż przez moment będą mogły zapomnieć o chorobie.

Szkolna grupa DI „Super Siódemka”

Hania, Zosia, Roksana, Lena, Natan, Janek, i Grzegorz