ZAMKNIJ

O naszej szkole

JESTEŚMY SZKOŁĄ:

• publiczną i bezpłatną,
  • która, funkcjonuje w systemie jednozmianowym, zajęcia lekcyjne rozpoczynają się o godz. 8:00. Każdy dzień ucznia rozpoczyna się 15-minutowymi zajęciami „Dobry Start”, mającymi na celu wspieranie dziecka w osiąganiu sukcesu,
  • w której, świetlica jest czynna w godzinach od 6:30 do 17:30,
  • w której, zapewniamy smaczne, odpłatne posiłki. Za wyżywienie odpowiedzialna jest firma cateringowa Kanzeon,
  • z wykwalifikowaną, twórczą i kreatywną kadrą,
  • w której uczniowie są pod opieką pedagoga, psychologa i logopedy,
  • która przyjmuje dzieci z całej gminy Wrocław oraz powiatu wrocławskiego.

„Marzeniem jest zbudowanie szkoły, do której wszyscy mają zaufanie: rodzice i uczniowie do nauczycieli, nauczyciele wobec siebie, do dyrektora, władz samorządowych, organów prowadzących, nadzorujących itd.” – Witold Kołodziejczyk

Publiczna Szkoła Podstawowa LEONARDO – to szkoła, w której wprowadziliśmy szereg rozwiązań o charakterze innowacyjnym, m.in. Kanon – zestaw obligatoryjnych zajęć pozalekcyjnych, które przez okres sześciu lat, realizowane w odpowiednich proporcjach pozwolą harmonijnie rozwinąć się uczniowi jako człowiekowi otwartemu na świat przyrody i kultury, być świadomym swoich mocnych i słabych stron, zmotywowanym do własnego rozwoju oraz pełnego i zaangażowanego uczestnictwa w świecie, z silnym poczuciem własnej wartości.

Szkoła zorganizowana jest w systemie sprzyjającym aktywnym zawodowo rodzicom. Świetlica szkolna zapewnia opiekę w godzinach od 6:30 do 17:30. Nauka odbywa się w systemie jednozmianowym. Każdy dzień ucznia rozpoczyna się 15-minutowymi zajęciami „Dobry Start”, mającymi na celu wspieranie dziecka w osiąganiu sukcesu. Znajdą się tam m. in. elementy integracji sensomotorycznej, kinezjologii edukacyjnej, mnemotechnik. Po tych zajęciach realizowana będzie podstawa programowa według autorskiego programu nauczania opartego o techniki freinetowskie oraz nauka języka angielskiego – już od pierwszej klasy ze zwiększoną liczbą godzin. Nacisk położony też zostanie na nauczanie matematyki i przyrody – te przedmioty również będą miały zwiększoną liczbę godzin. Potem obiad i przerwa relaksacyjna, a po niej Kanon, czyli dodatkowe zajęcia, które będą odbywać się cyklicznie dla wszystkich dzieci w każdej klasie, od poniedziałku do piątku przez okres co najmniej czterech miesięcy. W klasie pierwszej będą to: gry logiczno-strategiczne, szachy, nauka gry na instrumentach i śpiew, plastyczny, sportowy oraz eksperymenty przyrodnicze. W kolejnych latach dojdzie język chiński, język niemiecki oraz zajęcia z kreatywności. Wszystkie zajęcia wchodzące w skład Kanonu będą bezpłatne.

W ofercie szkoły znajduje się nadzór nad zadaniami domowymi, od poniedziałku do czwartku pod okiem nauczyciela uczniowie będą odrabiać prace dodatkowe. Taka organizacja pozwoli po powrocie ze szkoły do domu na pielęgnowanie i rozwijanie kontaktu dziecka z rodziną. W ferie i wakacje organizowane będą stacjonarne i wyjazdowe formy wypoczynku – półkolonie i obozy, również w oparciu o bazę innych placówek Fundacji.

Szkoła mieści się w zabytkowym, wyremontowanym budynku w centrum Wrocławia. Do dyspozycji jest 6 sal dydaktycznych usytuowanych na II i III piętrze. Na pierwszym pietrze znajduje się Publiczne Przedszkole Leonardo. Na drugim piętrze mieści się świetlica szkolna i sala do zabaw ruchowych. Na trzecim piętrze znajduje się świetlica oraz biblioteka. Na parterze znajduje się stołówka, wydawalnia posiłków, sekretariat, gabinet dyrektora, gabinet pomocy psychologiczno-pedagogicznej, pomieszczenie socjalne. W przyziemiu znajdują się: sala gimnastyczna z szatniami z prysznicami oraz gabinet pielęgniarki. Sale lekcyjne wyposażone są w nowoczesne, funkcjonalne meble, pomoce dydaktyczne i sprzęt multimedialny. Przy szkole jest nowoczesne boisko szkolne, a obok znajduje się plac zabaw.

Publiczna Szkoła Podstawowa Leonardo
ul. Roosevelta 15, 50-236 Wrocław